Connect with us

Informasi

Kereta Sewa Murah Kota Kinabalu

Published

on

sewa

Adakah anda sedang mencari perkhidmatan kereta sewa di Kota Kinabalu? Mungkin anda baru pertama kali datang ke Sabah dan ingin memandu sendiri? Di sini kami sediakan beberapa syarikat yang menyediakan perkhidmatan kereta sewa dengan harga murah di Kota Kinabalu.

Sebelum itu, seidkit tips jika memandu di Kota Kinabalu. Jika hanya berada di dalam bandaraya Kota Kinabalu, jalanraya kebanyakannya adalah dua hala, akan tetapi jika keluar dari Kota Kinabalu, sebagai contoh ke Ranau, Kundasang , dan daerah lain, jalannya adalah jalan sehala dan sedikit sempit. Namun, jika anda biasa memandu di tempat anda, sudah tentu tiada masalah untuk anda memandu bersendirian di Kota Kinabalu.

Kereta yang sesuai untuk bergerak di Kota Kinabalu. Sudah tentu ianya mengikut kapasiti berapa orang yang naik. Seperti biasa, kebanyakan penyewa mengambil kereta sewa yang palinng murah iaitu Perodua Axia. Jika mencari kereta 6-seated pula, Perodua Alza adalah yang paling sesuai.

Senarai Penyedia Servis Kereta Sewa di Kota Kinabalu

Ini adalah senarainya serta nombor telefon mereka.

Nama No telefon

Antara Model Kereta Sewa

Berikut beberapa model kereta sewa yang disediakan.

  • Perodua Axia
  • Perdoua Myvi
  • Perodua Axia
  • Proton Saga
  • Nissan Urvan
  • Dan banyak lagi….

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Informasi

Permohonan egtukar Pertukaran Guru Sesi Februari 2020

Published

on

By

guru tukar 2020

Antara perkara yang sering ditunggu-tunggu oleh para pendidik di Malaysia adalah sesi pengisian borang egtukar guru.

Baca: Semakan BSH – Bantuan Sara Hidup

guru tukar 2020

Permohonan egtukar guru bagi sesi Januari 2020 boleh dialkukan dengan mengisi borang secara online pada . website yang telah disediakan.

Permohonan egtukar Februari 2020

Cara membuat permohonan adalah dengan mengisi borang permohonan dengan klik pautan di bawah ini.

Selepas masuk ke laman web berkenaan, login dengan memasukkan ID pengguna dan juga kata laluan.

Terlupa kata laluan?

Jika terlupa kata laluan, klik pautan ini.

Di bawah ini adalah paparan serta penerangan setiap fungsi yang terdapat pada laman web egtukar.

Untuk sebarang bantun cara menggunakan egtukar, boleh lihat di sini.

Pertukaran Suka Sama Suka Egtukar

Kementerian Pendidikan Malaysia KPM telah mengesahkan bahawa tiada istilah pertukaran suka sama suka. Sila rujuk Surat Pekeliling Ikhtisas Bil 3.1975 Panduan Pertukaran Guru.

Continue Reading

Informasi

Keputusan AJL 34

Published

on

By

ajl 34 live

Anugerah Juara Lagu 34 AJL berlangsung pada 9 Februari 2020.Menampilkan 12 lagu berentap dalam anugerah ini. Pastinya setiap peserta ingin merangkul anugerah yang sangat berprestij ini.

Antara anugerah yang terdapat dalam AJL ini adalah, Vokal terbaik, persembahan terbaik dan Juara Lagu dari tempat pertama hingga ketiga.

Di sini kami kongsikan senarai pemenang bagi Anugerah Juara Lagu ke 34 yang berlangsung pada tahun 2020.

Senarai Pemenang AJL 34

VOKAL TERBAIK: Hafiz Suip- Kisah Cinta Kita

PERSEMBAHAN TERBAIK: Hafiz Suip

JUARA LAGU

Tempat Pertama: Naim Daniel- Sumpah

Naib Juara: Amanra- Bangun

Ketiga: Anta Permana – Dato Siti Nurhaliza ft Bob Yusof

Tahniah diucapkan kepada semua pemenang bagi AJL 34. Semoga ini akan meluaskan lagi peluang untuk terus berkarya dalam bidang nyanyian.

Continue Reading

Informasi

Jadual Waktu Berbuka Puasa dan Imsak Johor 2020

Published

on

By

JOHOR WAKTU BUKA DAN IMSAK

Jadual waktu takwim berbuka puasa dan imsak bagi seluruh negeri Johor 2020. Sila simpan dalam telefon pintar anda untuk dijadikam rujukan sepanjang bulan Ramadhan. Takwim dibawah meliputi Zon 1 antaraya Pulau Aur, Pulau Pemanggil manakala Zon 2 meliputi daerah Johor Bahru, Kota Tinggi dan Mersing. Manakala Zon 3 meliputi Kluang, Pontian dan Zon 4 meliputi kawasan Batu Pahat, Muar, Segamat dan Gemas. Semoga takwim infografik iftar dan sahur dibawah dapat dijadikan rujukan kepada umat islam untuk menunaikan ibadah puasa di sepanjang bulan Ramadhan. Kami juga ingin mengucapkan Selamat Menyambut Ramadhan 1441H kepada seluruh umat islam di negeri Johor.

Jadual Waktu Imsak Dan Berbuka Puasa Negeri Johor 2017

Zon 1: Pulau Aur, Pulau Pemanggil

Tarikh MiladiTarikh HijriHariImsakBerbuka
24-Apr-202001-Ram-1441Jumaat5:34 am7:07 pm
25-Apr-202002-Ram-1441Sabtu5:34 am7:07 pm
26-Apr-202003-Ram-1441Ahad5:34 am7:07 pm
27-Apr-202004-Ram-1441Isnin5:33 am7:07 pm
28-Apr-202005-Ram-1441Selasa5:33 am7:07 pm
29-Apr-202006-Ram-1441Rabu5:33 am7:07 pm
30-Apr-202007-Ram-1441Khamis5:32 am7:07 pm
01-Mei-202008-Ram-1441Jumaat5:32 am7:07 pm
02-Mei-202009-Ram-1441Sabtu5:32 am7:07 pm
03-Mei-202010-Ram-1441Ahad5:32 am7:06 pm
04-Mei-202011-Ram-1441Isnin5:31 am7:06 pm
05-Mei-202012-Ram-1441Selasa5:31 am7:06 pm
06-Mei-202013-Ram-1441Rabu5:31 am7:06 pm
07-Mei-202014-Ram-1441Khamis5:30 am7:06 pm
08-Mei-202015-Ram-1441Jumaat5:30 am7:06 pm
09-Mei-202016-Ram-1441Sabtu5:30 am7:06 pm
10-Mei-202017-Ram-1441Ahad5:30 am7:06 pm
11-Mei-202018-Ram-1441Isnin5:30 am7:06 pm
12-Mei-202019-Ram-1441Selasa5:29 am7:07 pm
13-Mei-202020-Ram-1441Rabu5:29 am7:07 pm
14-Mei-202021-Ram-1441Khamis5:29 am7:07 pm
15-Mei-202022-Ram-1441Jumaat5:29 am7:07 pm
16-Mei-202023-Ram-1441Sabtu5:29 am7:07 pm
17-Mei-202024-Ram-1441Ahad5:29 am7:07 pm
18-Mei-202025-Ram-1441Isnin5:28 am7:07 pm
19-Mei-202026-Ram-1441Selasa5:28 am7:07 pm
20-Mei-202027-Ram-1441Rabu5:28 am7:07 pm
21-Mei-202028-Ram-1441Khamis5:28 am7:07 pm
22-Mei-202029-Ram-1441Jumaat5:28 am7:07 pm
23-Mei-202030-Ram-1441Sabtu5:28 am7:07 pm

Zon 2: Johor Bahru, Kota Tinggi, Mersing

Tarikh MiladiTarikh HijriHariImsakBerbuka
24-Apr-202001-Ram-1441Jumaat5:38 am7:09 pm
25-Apr-202002-Ram-1441Sabtu5:38 am7:09 pm
26-Apr-202003-Ram-1441Ahad5:38 am7:09 pm
27-Apr-202004-Ram-1441Isnin5:38 am7:09 pm
28-Apr-202005-Ram-1441Selasa5:37 am7:09 pm
29-Apr-202006-Ram-1441Rabu5:37 am7:09 pm
30-Apr-202007-Ram-1441Khamis5:37 am7:09 pm
01-Mei-202008-Ram-1441Jumaat5:36 am7:09 pm
02-Mei-202009-Ram-1441Sabtu5:36 am7:09 pm
03-Mei-202010-Ram-1441Ahad5:36 am7:09 pm
04-Mei-202011-Ram-1441Isnin5:36 am7:09 pm
05-Mei-202012-Ram-1441Selasa5:35 am7:09 pm
06-Mei-202013-Ram-1441Rabu5:35 am7:09 pm
07-Mei-202014-Ram-1441Khamis5:35 am7:08 pm
08-Mei-202015-Ram-1441Jumaat5:35 am7:08 pm
09-Mei-202016-Ram-1441Sabtu5:34 am7:08 pm
10-Mei-202017-Ram-1441Ahad5:34 am7:08 pm
11-Mei-202018-Ram-1441Isnin5:34 am7:08 pm
12-Mei-202019-Ram-1441Selasa5:34 am7:08 pm
13-Mei-202020-Ram-1441Rabu5:34 am7:09 pm
14-Mei-202021-Ram-1441Khamis5:33 am7:09 pm
15-Mei-202022-Ram-1441Jumaat5:33 am7:09 pm
16-Mei-202023-Ram-1441Sabtu5:33 am7:09 pm
17-Mei-202024-Ram-1441Ahad5:33 am7:09 pm
18-Mei-202025-Ram-1441Isnin5:33 am7:09 pm
19-Mei-202026-Ram-1441Selasa5:33 am7:09 pm
20-Mei-202027-Ram-1441Rabu5:33 am7:09 pm
21-Mei-202028-Ram-1441Khamis5:33 am7:09 pm
22-Mei-202029-Ram-1441Jumaat5:33 am7:09 pm
23-Mei-202030-Ram-1441Sabtu5:33 am7:09 pm

Zon 3: Kluang, Pontian

Tarikh MiladiTarikh HijriHariImsakBerbuka
24-Apr-202001-Ram-1441Jumaat5:40 am7:11 pm
25-Apr-202002-Ram-1441Sabtu5:40 am7:11 pm
26-Apr-202003-Ram-1441Ahad5:39 am7:10 pm
27-Apr-202004-Ram-1441Isnin5:39 am7:10 pm
28-Apr-202005-Ram-1441Selasa5:39 am7:10 pm
29-Apr-202006-Ram-1441Rabu5:38 am7:10 pm
30-Apr-202007-Ram-1441Khamis5:38 am7:10 pm
01-Mei-202008-Ram-1441Jumaat5:38 am7:10 pm
02-Mei-202009-Ram-1441Sabtu5:37 am7:10 pm
03-Mei-202010-Ram-1441Ahad5:37 am7:10 pm
04-Mei-202011-Ram-1441Isnin5:37 am7:10 pm
05-Mei-202012-Ram-1441Selasa5:37 am7:10 pm
06-Mei-202013-Ram-1441Rabu5:36 am7:10 pm
07-Mei-202014-Ram-1441Khamis5:36 am7:10 pm
08-Mei-202015-Ram-1441Jumaat5:36 am7:10 pm
09-Mei-202016-Ram-1441Sabtu5:36 am7:10 pm
10-Mei-202017-Ram-1441Ahad5:36 am7:10 pm
11-Mei-202018-Ram-1441Isnin5:35 am7:10 pm
12-Mei-202019-Ram-1441Selasa5:35 am7:10 pm
13-Mei-202020-Ram-1441Rabu5:35 am7:10 pm
14-Mei-202021-Ram-1441Khamis5:35 am7:10 pm
15-Mei-202022-Ram-1441Jumaat5:35 am7:10 pm
16-Mei-202023-Ram-1441Sabtu5:35 am7:10 pm
17-Mei-202024-Ram-1441Ahad5:34 am7:10 pm
18-Mei-202025-Ram-1441Isnin5:34 am7:10 pm
19-Mei-202026-Ram-1441Selasa5:34 am7:10 pm
20-Mei-202027-Ram-1441Rabu5:34 am7:10 pm
21-Mei-202028-Ram-1441Khamis5:34 am7:10 pm
22-Mei-202029-Ram-1441Jumaat5:34 am7:10 pm
23-Mei-202030-Ram-1441Sabtu5:34 am7:11 pm

Zon 4: Batu Pahat, Muar, Segamat dan Gemas

Tarikh MiladiTarikh HijriHariImsakBerbuka
24-Apr-202001-Ram-1441Jumaat5:42 am7:14 pm
25-Apr-202002-Ram-1441Sabtu5:42 am7:14 pm
26-Apr-202003-Ram-1441Ahad5:41 am7:14 pm
27-Apr-202004-Ram-1441Isnin5:41 am7:14 pm
28-Apr-202005-Ram-1441Selasa5:41 am7:14 pm
29-Apr-202006-Ram-1441Rabu5:40 am7:13 pm
30-Apr-202007-Ram-1441Khamis5:40 am7:13 pm
01-Mei-202008-Ram-1441Jumaat5:40 am7:13 pm
02-Mei-202009-Ram-1441Sabtu5:39 am7:13 pm
03-Mei-202010-Ram-1441Ahad5:39 am7:13 pm
04-Mei-202011-Ram-1441Isnin5:39 am7:13 pm
05-Mei-202012-Ram-1441Selasa5:39 am7:13 pm
06-Mei-202013-Ram-1441Rabu5:38 am7:13 pm
07-Mei-202014-Ram-1441Khamis5:38 am7:13 pm
08-Mei-202015-Ram-1441Jumaat5:38 am7:13 pm
09-Mei-202016-Ram-1441Sabtu5:38 am7:13 pm
10-Mei-202017-Ram-1441Ahad5:37 am7:13 pm
11-Mei-202018-Ram-1441Isnin5:37 am7:13 pm
12-Mei-202019-Ram-1441Selasa5:37 am7:13 pm
13-Mei-202020-Ram-1441Rabu5:37 am7:13 pm
14-Mei-202021-Ram-1441Khamis5:37 am7:13 pm
15-Mei-202022-Ram-1441Jumaat5:36 am7:13 pm
16-Mei-202023-Ram-1441Sabtu5:36 am7:13 pm
17-Mei-202024-Ram-1441Ahad5:36 am7:14 pm
18-Mei-202025-Ram-1441Isnin5:36 am7:14 pm
19-Mei-202026-Ram-1441Selasa5:36 am7:14 pm
20-Mei-202027-Ram-1441Rabu5:36 am7:14 pm
21-Mei-202028-Ram-1441Khamis5:36 am7:14 pm
22-Mei-202029-Ram-1441Jumaat5:36 am7:14 pm
23-Mei-202030-Ram-1441Sabtu5:36 am7:14 pm

Kami mengucapkan selamat berbuka puasa dan juga imsak bagi rakyat Johor. Semoga bulan ramadhan pada kali ini membawa seribu rahmat kepada kita. InsyaALLAH.

Continue Reading

Recent Posts

Bantuan Sara Hidup 2020

SAPS Ibu Bapa

Trending